"L'Arche" szuka asystentów

Strona Główna » "L'Arche" szuka asystentów

O Domu Wspólnoty "L'Arche", mieszczącym się na Naramowicach, przy ul. Polańskiej (blisko Intermarche i ul. Umultowskiej) pisaliśmy na łamach naszego miesięcznika. O wspólnym z niepełnosprawnymi mieszkaniu, pracy i codziennych obowiązkach opowiadali nam pani Katarzyna Szubielska i pan Maciej Bajon. http://www.tunaramowice.pl/?pl_nagrodzona-rozmowa-w-domu-fundacji-larche-,229

Aktualnie "L' Arche" poszukuje wolontariuszy i pracowników. Poniżej publikujemy ogłoszenie:

Jeśli ktoś chciałby jako asystent/ka zamieszkać w domu Wspólnoty L’Arche w Poznaniu, by dzielić życie z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i innymi asystentami, prosimy o kontakt pod nr 507 851 246 lub alanaw@larche.org.pl Jesteśmy w L’Arche, by przyjmować i głosić dar osoby z niepełnosprawnością intelektualną, który odkrywamy we wzajemnych relacjach. Relacje te są źródłem przemiany serc. 

Działamy na rzecz bardziej ludzkiego społeczeństwa. Jesteśmy wierni ewangelicznym wartościom.

Jean Vanier w 1964 roku założył we Francji pierwszą wspólnotę L'Arche. 

FUNDACJA L'ARCHE WSPÓLNOTA W POZNANIU działa od 1994 roku. Prowadzi 2 domy o charakterze rodzinnym, w których na stałe mieszka po kilka dorosłych osób z niepełnoprawnością intelektualną i asystenci, czyli osoby sprawne, które są gotowe zaprzyjaźnić się z osobami z niepełnosprawnością i wspierać je w tym, w czym nie są one samodzielne. Życie we wspólnocie oparte jest na wartościach chrześcijańskich. Polega na wykonywaniu codziennych prac w domu i w ogrodzie, pomaganiu sobie wzajemnie, świętowaniu i modlitwie oraz na spędzaniu razem czasu w domu i poza nim. Każdy ma także czas wolny, czyli tylko dla siebie. 

Na początku – wolontariat. 

Później - umowa o pracę. http://www.larche.org.pl/

Fot. "L'Arche"