Naramowicki Oddział PKO BP - najmłodszym

Strona Główna »  Naramowicki Oddział PKO BP - najmłodszym

PKO Bank Polski SA, od kilku lat obecny w dzielnicy Naramowice (ul. Naramowicka 176),  aktywnie bierze udział w życiu lokalnej społeczności. Niecodzienną inicjatywą Dyrektor Oddziału – pani Kingi Bocian i współpracowników są spotkania pod hasłem „Bank w Przedszkolu i Przedszkole w Banku”, organizowane dla najmłodszych. Można dzięki nim dowiedzieć się, czym jest oszczędzanie, po co jest bank oraz zobaczyć na własne oczy, jak wygląda praca w takiej placówce. 

- Podczas spotkań u nas w przedszkolu pani dyrektor oddziału PKO opowiedziała o tym, co się robi w banku i czemu on służy – opisuje pani Wioleta Sobiczewska z Przedszkola „Maluchy”. Dzieci mogły zadawać pytania, począwszy od – dlaczego pracownicy banku chodzą ubrani „na galowo”, a skończywszy na – czy ktoś może ukraść zaoszczędzone pieniądze, jeśli są trzymane na koncie, a nie w śwince-skarbonce. Spotkanie w banku było ciekawym doświadczeniem dla maluchów: panie pokazały im, jak wyglądają pieniądze papierowe i metalowe, co na nich jest, jak liczy się je w banku, a nawet - jak można pod lampą sprawdzić autentyczność banknotów. Dzieci otrzymały prezenty edukacyjne, dopasowane do ich wieku.

To nie wszystko. Maluchy same mogły  policzyć banknoty na specjalistycznych maszynach. Miały też możliwość pozaglądać w miejsca dla klientów niedostępne, np. obejrzeć stanowisko pracy kasjera.Nieocenionym było zorganizowanie konkursu rysunkowego, którego uczestnicy zostali nagrodzeni, a ich prace podziwiano w Oddziale Banku jeszcze przez kilka tygodni. Dzieci poznały maskotę „Żyrafkę” stworzoną dla najmłodszej grupy Klientów PKO Banku Polskiego oraz dedykowany właśnie im rachunek  PKO JUNIOR. 

Dyrektor Oddziału zachęca przedstawicieli Przedszkoli oraz Szkół z Naramowic, a także dzielnic sąsiadujących, do kontaktu, w celu zorganizowania zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży .

Tel. 666 821 429,  e-mail: kinga.bocian@pkobp.pl