O Zosi - wojowniczce

Strona Główna » O Zosi - wojowniczce

Szanowni Państwo,

Mama Zosi - pani Agata - publikowała na łamach "Tu Naramowice" artykuły poradnikowe z dziedziny psychologii. Wielu na pewno się one przydały. Dzisiaj pisze o swojej dzielnej córeczce:

Witam serdecznie :)

Jestem mamą 10 letniej Zosi, która urodziła się z całkowitym obustronnym rozszczepem wargi, podniebienia i wyrostka zębodołowego. Jest po 4 operacjach chirurgicznych, jeszcze dwie przed nią. Od urodzenia pozostaje pod wielospecjalistyczną opieką.

W marcu 2015 roku zdiagnozowano u Zosi cukrzycę typu 1 insulinozależną, co wywróciło do góry nasze życie. Zosia ma jednak niesamowity hart ducha, sama nazywa siebie wojowniczką, strzela z łuku, świetnie pływa i szybko biega, czym zyskuje sympatię kolegów z podwórka. Jest niesamowicie kreatywną dziewczynką, więc...w szkole się nudzi:)

Środki finansowe są nam potrzebne przede wszystkim w związku z cukrzycą. Głównie zbieramy na urządzenie do bezbolesnego monitorowania poziomu cukru we krwi free style libre. Miesięczny koszt używania tego urządzenia to ponad 500 zł i nie jest to refundowane. Korzystając z niego, Zosia nie musi 8-10 razy dziennie nakłuwać paluszków, co zaoszczędza jej bólu. Dzięki temu urządzeniu bezboleśnie możemy sprawdzać poziom cukru nawet 50 razy na dobę, także w nocy.

Będziemy wdzięczne za każdą wpłatę dla Zosi :)

Darowizny na leczenie Zosi można wpłacać:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko"

ul.Stawnica 33

77-400 Złotów

Bank: SBL Zakrzewo O/Złotów

Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

KONIECZNIE Z DOPISKIEM: darowizna dla Zosi Pakuza 501/P

 

1% podatku można przekazać, dopisując w zeznaniu podatkowym nr KRS 0000 186434, w celu szczegółowym należy dopisać: leczenie Zosi Pakuza 501/P

Dziękujemy :)

Zosia z mamą