Otwarcie nowego oddziału w Przedszkolu nr 16 przy Sarmackiej

Strona Główna » Otwarcie nowego oddziału w Przedszkolu nr 16 przy Sarmackiej

 

Malutka, przedwojenna jeszcze placówka - Przedszkole nr 16 "Pszczółki"- stoi na skraju Naramowic, przy ulicy Sarmackiej, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 48. Mimo iż wnętrze jest kolorowe, przytulne i jak najlepiej świadczy o pomysłowości dyrekcji i pracowników, od lat problemem bya tu ciasnota pomieszczeń, nie odpowiadających już dzisiejszym potrzebom. 5 października odbyło się uroczyste otwarcie nowego oddziału, dobudowanego do frontu budynku. Jest to nowoczesna, oryginalna sala o powierzchni 62 metrów kwadratowych, z toaletą oraz pomieszczeniem gospodarczym. Ogrzewanie podłogowe zapewnia dzieciom komfort. Starannie dobrano wyposażenie wnętrza.

Uroczystego otwarcia dokonał, przecinając wraz z przedszkolakami wstęgę,  wiceprezydent Mariusz Wiśniewski. Wśród zaproszonych przez panią dyr. Beatę Nowicką gości znaleźli się m.in.: dyrektor Wydziału Oświaty Przemysław Foligowski, naramowickie radne - Anna Wachowska-Kucharska i Elżbieta Skrzypczyńska, przedstawiciele Kuratorium Oświaty oraz innych placówek edukacyjnych.

Przedszkolaki z zapałem odśpiewały swój pszczółkowy hymn i zaprezentowały program artystyczny. Niech nowa sala będzie pełna śmiechu i dobrej zabawy!

Fot. "TN"