Sprawa rozbudowy SP48

Strona Główna » Sprawa rozbudowy SP48

Wiosną pisaliśmy w „Tu Naramowice” (nr 52) o wielkim sukcesie Szkoły Podstawowej nr 48 (przy ul. Sarmackiej 105), której udało się pozyskać środki unijne (z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) na rozbudowę. Maleńka, przedwojenna szkoła uczy mnóstwo naramowickich dzieci, więc wielu mieszkańców wiadomość ta bardzo ucieszył. Są już kolejne, konkretne kroki: Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych w ramach rozbudowy i modernizacji placówki. Wykonawca, który zostanie wyłoniony w przetargu będzie miał maksymalnie 630 dni od momentu podpisania umowy na realizację całego przedsięwzięcia.

Szkoła zyska dwa skrzydła, salę gimnastyczną z zapleczem, szatnię, gabinet pielęgniarski, boisko. Zmieni się cały układ sal, a ponieważ szkoła jest placówką integracyjną, będzie lepiej przystosowana do potrzeb uczniów niepełnosprawnych.

Warto przy okazji wspomnieć, że w sąsiedztwie Naramowic - na Umultowie trwa budowa i pną się już ściany nowej szkoły podstawowej, która ma być gotowa na wrzesień 2018.

 

Fot. "TN"